Гардзель Наталія

12 грудня 2018 року до дитячого відділення ДУ «Інститут Серця МОЗ України» була госпіталізована дівчина з м. Києва Гардзель Наталія. Вона народилася 14 березня 2005 року. У Наталії вроджена вада серця - вторинний дефект міжпередсердної перетинки та невелика дилатація правих відділів серця. 
Дівчина потребувала термінове ендоваскулярне закриття вторинного дефекту міжпередсердної перетинки окклюдером  Figulla Flex II ASD з системою доставки та вимірювальним балоном, вартість якого 105 000 грн. 
 
До Фонду з проханням надати допомогу у придбанні дороговартісного витратного матеріалу звернулась мати дівчинки – Герасимчук Марина Вікторівна, яка виховує двох дітей самотужки. Фонд розпочав проект «Простягніть руку допомоги сердечку Наталії!».  На своєму сайті та сторінці Фейсбуку ми розмістили інформацію про Анастасію та всі необхідні підтверджуючі документи. 
 
На час розміщення проекту у аптеці Інституту серця був цей окклюдер, придбаний МБФ «Міжнародний благодійний фонд на честь Покрови Пресвятої Богородиці»,. для рятування сердечка Шмалковського Даниїла, з міста Вінниця. 13 вересня 2018 року у ДУ «Інститут Серця МОЗ України» було проведено зондування серця, додаткові обстеження – інтраопераційна черезстравохідна ЕХО-КГ та було з’ясовано, що міжпередсердна перетинка у області овальної ямки хлопчика стоншена, але дефекту міжпередсердної перетинки немає, серцевий імплант не знадобився. Цей серцевий імплант, за дозволом Фонду був переданий на рятування сердечка маленького Фостея Артура, з села Оселівка Кельменецького району Чернівецької області. Але після перевірки сердечка Артура, фахівцями було прийнято рішення відкласти на пів року ендоваскулярне закриття вторинного дефекту міжпередсердної перетинки, можлива тенденція самостійного закриття отвору, завдяки цьому з’явилась можливість врятувати серце Наталії.  З нашею пропозицією по рятуванню серця дівчини  погодився МБФ «Міжнародний благодійний фонд на честь Покрови Пресвятої Богородиці».
 
 І ось, 13 грудня 2018 року у ДУ «Інститут Серця МОЗ України»  було проведено рентгенендоваскулярне закриття вторинного дефекту міжпередсердної перетинки Гардзей Наталії. Післяопераційний період пройшов без особливостей, та вже 17 грудня у задовільному стані дівчину було виписано додому.
 
Ми, разом з Налією, всіма її близькими та рідними, щиро вдячні МБФ «Міжнародний благодійний фонд на честь Покрови Пресвятої Богородиці», який забезпечив необхідний серцевий імплант, для рятування сердечка дівчини. 

 
 
Наталія, бажаємо тобі щастя, здоров’я, успіхів у навчанні та здійснення мрій! Хай щастить!