Шанс на життя

Проект завершено. Фонд придбав механічне серце для Бистрицького Жені і передав до Інституту серця
 
 
27-02-2020
Безвихідь - це коли з самого народження борешся за кожен ковток повітря, а реанімаційні палати змінюються на звичайні, і так по колу ось уже 16 років.
Безвихідь - це коли люблячій матері, яка вже втратила одну дитину і чоловіка, кажуть, що у її сина дилатаційна кардіоміопатія, і вижити він може, тільки отримавши донорське серце…
 
На жаль, все вище написане не гіпотетичні роздуми, а реалії життя приголомшливо допитливого, доброго і неймовірно життєрадісного юнака на ім'я Євген Бистрицький, який, не дивлячись на коловорот безвиході в своєму житті, сам міряє її тільки моментами щастя.
 
Життя Жені почало стрімко змінюватися вже на третю добу післе народження, коли лікарі почули в маленькому сердечкові хлопчика шуми. Одразу машиною «Швидкої допомоги» він був доставлений до Харківської обласної дитячої клінічної лікарні № 1. Після місяця перебування з мамою в стінах лікарні, малюкові діагностували вроджену ваду серця - вторинний дефект міжпередсердної перегородки. Хлопчика поставили на облік до кардіолога і постійно спостерігали протягом 7 років.
 
Коли хлопчикові виповнилося 7, помирає його батько, який працював практично 24 години на добу і брався за будь-яку роботу, щоб  мати фінансову можливість підтримувати здоров'я улюбленого сина. То було  справжнє потрясіння для маленького Жені! Він захворів на пневмонією і його вроджена вада серця збільшується в 2 рази. У червні 2011 року хлопчикові роблять операцію на серці - корекція вторинного дефекту міжпередсердної перегородки. А вже через півроку Жені ставлять діагноз - недостатність мітрального клапану.
 
З січня 2019 року коловорот невблаганних подій почав закручуватися з шаленою силою. Спочатку Женя захворів ангіною, що знову вдарило по слабкому серцю. До кінця квітня у Жені з'явилися нові прояви: нудота, блювота, болі в животі, слабкість і низький тиск. При їх різкому посиленні, Женю доставили в Харківську обласну дитячу клінічну лікарню № 1. Нічого особливого лікарі не виявили і мама, пам'ятаючи проблеми чоловіка (у якого на тлі постійних надмірних фізичних навантажень розвинулася дилатаційна кардіоміопатія і він помер), в травні-місяці їдуть з Женєю в дитячу кардіологічну лікарню м Харкова. Під час очікування прийому у хлопчика посиніли губи, різко кинуло в піт і він почав знепритомнювати. Його терміново госпіталізували в реанімацію. Протягом цілого місяца Женя перебував у лікарні.У жовтні 2019 року  Женю направили до Києва, де був підтверджений діагноз - дилатаційна кардіоміопатія.
 
До Інституту серця Женя потрапив вже вкрай нестабільному стані – почастішали стани непритомності, запаморочення, слабкість і синюшні губи. На даний момент хлопчик перебуває на медикаментозній терапії у відділенні патології міокарду та трансплантації органів і тканин людини Інституту серця під постійним наглядом лікарів і почуває себе значно краще. АЛЕ, чи надовго?!
 
Щоб врятувати життя Жені, необхідна трансплантація серця. Але у Жені  немає часу чекати!
 
Ціна його життя більше 5 млн.гривень!
 
«Щастя - це коли після чергового раптового знепритомнення приходиш до тями і розумієш, що живий ... Ще живий! Бачиш очі мами і обіймаєш маленьку сестричку...» - каже Женя. 
 
Будь ласка, давайте допоможемо цьому непереможному оптимісту відчути, ЩО ТАКЕ ЖИТТЯ за межами реанімації та лікарняних палат!
Давайте дамо йому шанс стати по-справжньому щасливим! Отримати шанс на життя, яке він так любить!